Životopis a pracovní pohovor – přednáška Lucie Ptákové

  • 0 comments

Opět jsme se dozvěděli mnoho užitečného a zajímavého. Například, že nejnovější průzkumy ukazují, že maminky získají při mateřské schopnosti, které se jindy učí na drahých seminářích. Například flexibilita, určování priorit ve stresu a umění si zorganizovat čas jsou na trhu práce vysoce ceněné dovednosti. Jde o to, umět tyto přednosti prodat :-). U samotného životopisu bychom měli počítat s tím, že vytvoření dobrého zabere několik hodin času. Možná několik dní. Důležitá je přehlednost a stručnost. Personalisté věnují životopisu pár desítek vteřin, někdy i pouze pár vteřin během kterých by měl náš životopis zaujmout. Na internetu lze najít několik podob, jedním z možností je i tzv. Europass, ale nemusí každému vyhovovat. Základní struktura je daná a najdete ji v obrázcích z přednášky. Svoji praxi máme řadit chronologicky – zařadit tam mateřskou je osobní volba. Stojí za to si vyzkoušet poslat životopis s variantou kde mateřskou uvedeme a bez ní. Dobrá fotografie je plus. Neměla by být z dovolené u moře nebo maturitního plesu. Náplň práce napsat podle priorit. Zohlednit hledisko časové i profesní. Je dobré se něčím výrazně odlišit od ostatních životopisů. To může být zvýrazněná věta, o nějaké své přednosti.

Pokud dáváte do životopisu reference, určitě o tom kontaktní osoba musí vědět a ony reference ve vašem vlastním zájmu by měly být kladné :-). Bylo nám doporučeno si životopis uložit před elektronickým posláním do formátu pdf. Nedoporučen formát doc(x).

Mluvili jsme i o motivačním dopise, který může, ale nemusí být součástí námi zasílaného životopisu. O pracovním pohovoru se dozvíme více na dalších přednáškách, které s Luckou připravujeme.

 Více obrázků najdete tady

Share Social