Ukázka akcí, které jsme realizovali v roce 2013

  • 0 comments

LEDEN

Láska, rodina a zdraví – pokračování semináře Manželství je umění z minulého roku, kde se zdokonalujeme v toleranci, respektu a dalších dovednostech, které zlepšují naše vztahy v rodině. Probíhá každou druhou sobotu v odpoledních hodinách.

Mgr. Pavla Rybová – fyzioterapeut, podiatr pomáhá každé úterý od 9.00 do 11.30 návštěvníkům mateřského centra od bolesti zad, kloubů a svalů

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Zdravé zoubky – beseda s pohádkou pro děti o tom, jak o zoubky správně pečovat a co se stane, když se o zuby starat nebudeme. Více foto z akce najdete v galerii.

Doktorů se nebojíme – přednáška s praktickými ukázkami záchrany života a první pomoci při úrazech či záchvatech dětí, to vše od pracovnice českého červeného kříže. Více foto z akce najdete v galerii

Efektivní komunikace – aneb jak lépe dosahovat cílů a to bez zbytečného plýtvání energie. Soubor přednášek každý lednový čtvrtek v Jablíčku, na téma jak lépe komunikovat s druhými, jak zaujmout okolí, či získat respekt a uznání.

 

Filípkova dobrodružství – s Filipem děti zažily úžasná dobrodružství, dozvěděly se, jak dlouho mají spát, co je důležité pro zdraví, které jídlo nám pomáhá a které ne, proč je důležitá důvěra a spoustu dalších užitečných věcí. Záběry ze dvou výstav zdraví pro děti zde. Více foto z akce najdete v galerii.

 

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

ÚNOR

 

Masopustní průvod městem – i přes nepřízeň počasí jsme se sešli v hojném počtu. Za podpory seniorů z Centra sociálních služeb a členů Českého červeného kříže jsme se prošli městem, zasoutěžili si a zatancovali před budovou radnice, občerstvili se koláčky i jitrnicemi. Nálada byla skvělá a pobavili se všichni účastníci i kolemjdoucí. Více foto z akce najdete v galerii. Foto od Vladimíry Dvořákové zde.

Jak na partnerské vztahy – příjemné popovídání a k tomu pár užitečných rad do života od dlouholetého psychologa z manželské poradny PhDr. Miroslava Schovance.

2

Pyžamová párty – dobrodružná noc strávená v mateřském centru – pouze pro děti, rodičům vstup zakázán! Více foto z akce najdete v galerii.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Valentýnský maškarní karneval – spousty masek, hudby, tance a zábavy pro děti i dospělé. Více foto z akce najdete v galerii.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Rozdýchejte Evičku – přednáška v rámci dopoledního programu 22. 2. Užitečné informace pro rodiče malých dětí o zásadách první pomoci v případě úrazů a drobných poranění. V rámci přednášky bylo prezentováno vybavení domácí lékárničky a zároveň se rodiče seznámili s alternativními medikamenty a přírodními produkty.

BŘEZEN

Jarní příměstský tábor – týden s Jablíčkem pro děti zaměstnaných rodičů v době prázdnin. Každý den jiný program – výlet na farmu, sáňkování, návštěva dětského dopravního hřiště, den plný her a soutěží, návštěva IQparku a labyrintu. Více foto z akce najdete v galerii.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.


Zelené zdraví –
přednáška na téma jak efektivně čerpat zdraví z produktů přírody a to bez pomoci umělých látek a léčiv, jak je v dnešní době zvykem.

Duševní odolnost – v březnové čtvrtky dopoledne nám povídal Mgr. et. Mgr. Petr Činčala PhD., pastor a zakladatel mezinárodního týdne manželství, jak na emoce, co se stresem, jak zvládat dnešní uspěchanou dobu.

1

Dílny na velikonočních trzích města Jablonce n.N. – velikonoční dekorace si mohl vyrobit každý, kdo měl chuť:-). Více foto z akce najdete v galerii, foto z velikonočních trhů v Liberci zde.

Velikonoční zajíček – jako každý rok i letos mezi nás přišel velikonoční zajíček. Před jeho příchodem jsme si vytvořili velikonoční výzdobu, povídali si o velikonočních zvycích, zatancovali si a zazpívali. Více foto z akce najdete v galerii. Fotky z velikonočního tvoření zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.


Láska, rodina, zdraví –
Jak říci ne a neztratit přízeň? To bylo hlavní téma březnových sobotních setkávání. A zjistili jsme, že toto téma rozhodně není jednoduché a zápasí s ním téměř všichni…


Víkend plný pečení perníkových vajec –
tatínky jsme nechali doma a vyrazili si i s dětmi do mateřského centra upéct „nadílku“ pro koledníky. K ruce nám byla profesionální cukrářka a dílo se povedlo:-). Více foto z akce najdete v galerii.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

 

Dílny na Euroregiontour – foto z akce najdete zde.

euroregion

Výtvarný kroužek – co vše vytváříme na výtvarném kroužku, se můžete podívat zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

DUBEN

 Finanční gramotnost – povídání o tom, jaké zadlužování je rozumné, co udělat, než si peníze půjčíme, jak vybírat půjčku na finančním trhu.

Učení na nočník a hygienické návyky dětí – beseda na jedno z nejzákladnějších témat :-).

Jak zvládnout vstup dítěte do MŠ – Mgr. Hana Dörndorferová se s námi podělila o informace, jak usnadnit dětem vstup do místa, kde už nemají maminku za zády.

Je místo ve školkách? Podmínky přijetí do MŠ – Pozvání přijala pí. Květová z odboru školství s kolegyní. Seznámily nás s aktuální situací týkající se mateřských školek v Jablonci n.N, a dále odpovídaly na četné dotazy maminek. Více foto z přednášky zde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdravý život – beseda s paní Horáčkovou na aktuální témata z oblasti zdravé výživy.

Důchodová reforma – Martina Zemanová nás seznámila s prvním, druhým i třetím pilířem důchodové reformy a objasnila výhody i nevýhody možných řešení, jak se připravovat na důchod.

Jak sestavit domácí rozpočet, proč je důležitý nám prozradila Ludmila Žánová z občanského sdružení „D“.

Čarodějnice – rodinný víkendový pobyt v Bílém potoce pro všechny generace. Nepřízeň počasí nás neodradila a my zažili od pátku do neděle spoustu zábavy, her a legrace. Na Svatojakubskou noc jsme pálili oheň, opekli buřty, zazpívali si a došlo i na stezku odvahy. Více foto z akce zde..čarodějnice

Láska, rodina, zdraví – téma měsíce bylo „Láska a přijetí sebe i druhých, odpuštění“. Ukázka ZDE

Bazárek – foto z akce zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

 

KVĚTEN

Je rodina stále základem státu? Bez dobrých základů – rodiny – se každá společnost ekonomicky zhroutí a v ČR se rozvádí polovina manželství… 9. a 16. 5. probíhal seminář na téma rodina a vliv státu na ní, stát a vliv rodiny na stát. Přednášeli PhDr. Miroslav Schovanec a PhDr. Jitka Selingerová.

Dětská infekční onemocnění v kolektivu – dozvěděli jsme se plno aktuálních informací o infekčním onemocnění dětí v kolektivu.

Kuličkiáda na Nové Vsi – soutěžní odpoledne pro děti i dospělé ve cvrnkání kuliček do důlku. Více foto z akce zde.

Den matek – v mateřském centru maminky oslavily v odpoledních hodinách svůj svátek. K dispozici jim byl vizážista, stylistka, kosmetička, pedikérka, zábavný program plný soutěží, losovalo se o poukaz na víkendový pobyt na horách. Více foto v galerii.

Rodinné právo – jak rodina vzniká a zaniká, kdo má jaké práva a povinnosti, jak získat alimenty, co je třeba při rozvodovém řízení a spoustu dalšího jsme se dozvěděli na přednášce Bc. Ludmily Žánové.

Den rodiny – před jabloneckou radnicí jsme oslavili spolu s dalšími organizacemi svátek rodiny. Naše centrum připravilo pro děti sportovní i výtvarné akce. Více foto z akce zde.
den rodiny
Slavnosti na Nisance – jarní slavnost u rozhledny Nisanka. Jablíčko se účastnilo slavnosti jara na jablonecké rozhledně. Úžasná akce, která má ducha, atmosféru, skvělý program a bohatou návštěvnost. My jsme připravili pro děti soutěže s kolem štěstí a výtvarné dílny, podíleli jsme se svými hereckými výkony na pohádce o Karkulce:-). Více foto z akce v galerii.

SOBĚ – TOBĚ – seminář realizovaný ve spolupráci se Sítí mateřských center, jádrem projektu je vzdělávání pečovatelů/ek o děti a následné vytváření nových pracovních míst v této oblasti. Více foto zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Rodičovství a výchova, jak na to? – povídání s Vlastou Hillebrandovou – ředitelkou MŠ Montessori a místopředsedkyní Montessori společnosti o výchově dětí v dnešní době, jak respektovat a být respektován, co udělat pro všestranný rozvoj osobnosti dítě. Více foto z přednášky zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Láska, rodina, zdraví – další setkání, kde jsme začali probírat téma naděje. Nejprve v rovině manželství: jak postupovat, když v manželství dojde růžová barva? Když se nám partner odcizí? Když nás zraňuje?

Zabývali jsme se třemi manželskými kouzly: tajuplným účinkem pravdy, lásky a tolerance, které mají moc nejen překonat manželské krize, ale změnit váš život k lepšímu.

ČERVEN

Veselá věda – začínáme s pokusy – v rámci pátečního dopoledne se děti seznámili s vědkyní/profesorkou Martinou Fialovou, která s dětmi dělala jednoduché pokusy -např. nalila vodu do kelímku, přikryla papírem, otočila dnem vzhůru a …voda nevytekla – papír ji zadržoval.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Jablíčko – centrum pro rodinu, z.s.

Kurz šití – pod odborným vedením profesionální švadleny se maminky v mateřském centru učily zkracovat nohavice, vyměňovat zipy i opravovat díry na kalhotech.

Pohádková přehrada – pochod s pohádkovými postavami a úkoly kolem druhé přehrady, s odměnami a programem v cíli. Další ročník velmi oblíbené akce.  Více foto z akce zde a další foto zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Systém poradenských zařízení pro děti – přednáška, na které jsme se dozvěděli, kam máme jít, když má naše dítě problém, co je a jaké služby nabízí středisko rané péče, pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum, středisko výchovné péče a další.

 

Folklorní festival – na kterém mělo MC Jablíčko připravené  dílničky a malování obličejů, pro děti i dospěláky. Více foto z akce zde a další foto zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

DSC_0551


Den otců – MC Jablíčko nevnímá den otců jen jako komerční záležitost, ale jako jednu z možností, jak upozornit na téma aktivního otcovství. Proto jsme se aktivně  zúčasnili i akce města Jablonec n. N. –  oslavy tohoto svátku. Více foto z akce zde a další foto zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

DSC_0854

Alternativní způsoby výchovy – speciální pedagog Mgr. Hana Dörndorferová nám pověděla o základních principech, kladech a záporech Montessori pedagogiky, Waldorfu, Daltonu a Jenského plánu, zajímavými alternativami ve vzdělávání.


Výstava zdraví – je programem zdravotní výchovy a drogové prevence pro děti od 3 do 10 let a zakládá se na dvou pilířích – objevení a aplikace. Vysvětluje každý z následujících osmi přírodních zdravotních zákonů – výživu, vzduch, slunce, cvičení, odpočinek, střídmost, vodu a důvěru. Děti dostávají informace přiměřené jejich věku a zároveň si je i ověřují. Více foto z akce zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Rodičovství 21. století aneb čí je to dítě? – zajímavá beseda o tom, jak vidí  výchovu dětí zástupci mateřských školek, škol a samotní rodiče. Všeobecná shoda – nadměrné používání informačních technologií, počítačové hry, život dětí ve virtuálním světě.

ČERVENEC, SRPEN

Celodenní výlet do „Šťastné země“ v Radvánovicích – kde oslavit nejlépe konec školního roku a začátek prázdnin? No přeci ve Šťastné zemi v Radvánovicích:-) – spousty prolézaček, klouzaček, trampolín a dalších atrakcí, navíc ještě GEOPARK, kde jsme se dozvěděli něco nového. Více foto z akce zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Stanování na Kristýně – letošní první Jablíčkové stanování. Počasí nám přálo – koupali jsme se, výletovali a večer nechyběl táborák s buřtíky.  Více foto z akce zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Rodinný tábor v Bílém Potoce – jehož motem bylo hledání pokladů. Díky skvělému týmu, se nám podařilo přichystat nabitý program, pro všech 140 zúčastněných. Každý den se hledala na základě stopované mapa, která byla vodítkem k nalezení šifry. Poslední den, po nalezení všech potřebných indicií, našli hledači i poklad:-). Program byl připraven pro všechny věkové skupiny, účasnili se všichni – od těch úplně nejmenších až po seniory. Mimo hledání pokladů jsem jezdili na koních, hledali houby, výletovali, večer zpívali u ohně a nechyběla ani olympiáda. Více foto z akce zde.  Nebo se můžete podívat na naše video: videoklip 1videoklip 2,videoklip 3,videoklip 4videoklip 5

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Příměstský tábor v městské hale – se tentokrát konal na téma Sněhurka a sedm trpaslíků. Pomohli jsme Sněhurce vyrobit krabičku na šperky, dolovali zlato jako trpaslíci a po celou dobu olympiády na nás dohlíželo všech sedm trpaslíků. Sluníčko nám přálo a tak jsme díky podpoře společnosti SPORT mohli strávit celé úterý v bazénu venku i uvnitř.  Foto z prvního turnusu zde, foto z druhého turnusu zde

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Malování v mateřském centru – za pomocí dobrovolníků a přátel mateřského centra jsme pro vás Jablíčko přes léto nově vymalovali. Přijďte se podívat, určitě se vám centrum v novém kabátě bude líbit ;-). Na obrázku ukázka toho, jak vypadá centrum uprostřed práce. Více foto z malování zde. Více foto z výměny koberců zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Stezka odvahy – pochod ve večerních hodinách kolem druhé přehrady, kde na děti čekalo plno pohádkových postav, které strašili jen opravdu malinko. Potkat jste tu mohli čarodějnici, bílou paní, mumií, vodníka, lesní ženu, upíra i čerta a spoustu dalších strašidel. Více foto z akce zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Ekoden – loučení s prázdninami –  akce, kterou MC Jablíčko, za podpory města Jablonce n.N, pořádá na konci prázdnin  již několikátým rokem. Děti se na jednotlivých stanovištích dozvěděli jak třídit odpad, kam který materiál patří, proč je třídění odpadu důležité. Účastníci si zároveň vytvořili různé výrobky z recyklovaných materiálů, vyzkoušeli si, jak se vyklápí popelnice a jak se sedí v popelářském autě. Více foto z akce zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Pirátské dílničky – hravé odpoledne pro celé rodiny pořádané ve spolupráci s Pizza restaurant. Všichni, kdo přišli v pirátském oblečení měli pizzu zdarma. Více foto z dílniček zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Indiánská olympiáda – foto z akce zde.

Indiánská olympiáda

Itálie Caorle – foto z pobytu zde.

itálie

 

ZÁŘÍ

Efektivní komunikace – povídání o tom, jak moc je důležité umět své myšlenky správně předávat dál, jaký je rozdíl mezi verbální a neverbální komunikací, která je při rozhovoru dominantnější a jak může jedinec své chování a působení na lidi kolem sebe ovlivňovat, co vše se dá naučit a co ne. Účastnice se dozvěděli praktické rady, které jim pomůžou v reálném životě lépe „fungovat“.

Jak ženy vnímají krásu – beseda na téma jak pozvednout své sebevědomí. Povídání o tom, jak ženy vnímají sami sebe a jak je vnímá okolí, proč nemáme rádi sami sebe a jak se dá tento přístup změnit.  http://www.youtube.com/watch?v=-rCqk8Hr_f4

Postavte se na vlastní nohy – začátek kurzu, který naučí rodiče po mateřské dovolené, jak začít podnikat, jak se úspěšně vrátit na trh práce. Projekt nabízí mimo kurzu navíc možnost bezplatných konzultací s odborníky na právo, marketing, komunikaci, daňovou evidenci a účetnictví. Více zde:

Finanční gramotnost – exekuce, ochrana spotřebitele. Začátek semináře, jež probíhal od 19.9. každý čtvrtek v dopoledních hodinách a pokračuje i v měsíci říjnu. Návštěvníci se dozvěděli o svých právech při nákupech, o nástrahách, které přináší dnešní doba plná dluhů a o způsobech, jak se do dluhových pastí či exekucí nedostat.

Jablonecké podzimní trhy – MC Jablíčko mělo v rámci Jabloneckých podzimních trhů v pátek a sobotu výtvarnou dílničku, kde si mohli všichni kdo chtěl vyrobit náhrdelník z Jabloneckých korálků, stojánek z papíru, nebo létacího dráčka.

Dětská výstava zdraví – tentokrát 2 dny po sobě – poslední den v září a první den v říjnu. Pozvání přijaly MŠ Pampeliška, Čtyřlístek, Mšeňáček a Adélka, zálkadní školy Katolická a Svobodná. Děti se dozvěděly zábavně-poučnou formou něco více o osmi důležitých faktorech, které jsou důležité pro naše zdraví – voda, vzduch, potraviny, pohyb, slunce, střídmost, odpočinek a důvěra.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

 

ŘÍJEN

Domácí násilí – další přednáška v rámci semináře „O rodině“. Přednášel nadporučík Bc. Tomáš Svačina, zástupce vedoucího oddělení policie ČR v Jablonci nad Nisou, díky jehož zkušenostem jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí, smutných pravd i návod, jak rozpoznat a pomoci, pokud se děje násilí v naší blízkosti.

 

Švestkobraní – MC jablíčko spolu s městem Jablonec n.N. a Centrem sociálních služeb Jablonec n.N. připravilo další ročník kulturní akce Jablíčkového posvícení, tentokrát s motivem švestek. Návštěvníci opět soutěžili o nejchutnější a nejoriginálnější výrobek ze švestek, podívali se na vystoupení dětí, vyrobili si přírodní brože s motivem podzimu a na závěr si poslechli vystoupení Gospelu, na jehož záznam se můžete podívat zde. Více foto ze švestkobraní zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Jablíčko – centrum pro rodinu, z.s.

 

Bio potraviny – přednáška s ochutnávkou o tom, co to BIO potraviny jsou, jak je poznáme a proč je dobré je jíst i proč jsou tak drahé.

 

Seminář „Láska, rodina a zdraví“ – od začátku nového školního roku jsme začali i s naším seminářem, který si klade za cíl zlepšovat naše vztahy a naučit nás vést kvalitnější i spokojenější život. Témata plánovaná do konce roku: Láska tak, jak ji neznáme; Umění říci ne; Struktura a rituály – práce s dětmi, beseda o zdraví s ochutnávkou, Pokora, čest a přiznání chyb; Vnitřní svoboda; a další.

 

Finanční gramotnost –  domácí rozpočet a rozumné zadlužování. Přednášky na aktuální témata, které našim klientům ukázaly možnosti, jak vést domácí rozpočet a tím ušetřit peníze, kde je výhodné se zadlužit a na co si peníze v žádném případě nepůjčovat, v jakých finančních domech je to možné a kterým se raději z daleka vyhnout.

 

Výroba dárků pro benefiční koncert – v mateřském centru Jablíčko se sešli dobrovolníci, kteří připravili dárky pro návštěvníky benefičního koncertu Daruj naději pro Naději. Více foto z akce zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

 

 Přednáška o bydlení, vlastnictví bytu a nájmu bytu, právech a povinnostech nájemníků, podnájemníků i pronajímacících, kde jsme se dozvěděli například to, co musí a nebo nesmí nájemní smlouva obsahovat.

Rodinný Hallowenský pobyt – další z rodinných pobytů v přírodě s bohatým zábavně-vzdělávacím programem. Pro účastníky bylo připraveno plno her, pohádky pro děti i dospělé, výlet a opékání buřtů u ohně, stezka odvahy i podzimní dětská olympiáda, jíž se nakonec zúčastnili i tatínkové :-D. Více foto z akce zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

 

LISTOPAD

Podvědomí a jeho síla – velmi zajímavá přednáška o tom z čeho jsou tvořeny myšlenky, jak nás naše podvědomí může ovlivňovat a jak můžeme ovlivňovat povědomí my. Dozvěděli jsme se i jak bez pomocí prášků či jiných „náhražek“ můžeme zhubnout či přestat kouřit, jak být šťastnější a vyrovnanější. Závěr přednášky byl věnován dětem, jejich výchově a motivaci.

Péče o zuby s pohádkou – maminky se dozvěděly jaké jsou příčiny zubního kazu, vliv potravin na kazivost zubů a jaké jsou zlozvyky, které zubní kazy podporují, jak vybrat ten správný kartáček. A děti přišly díky pohádce o zoubcích na to co se stane, když se o své zuby nebudou starat. Více foto zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Podzimní dílničky v OBI – Jablíčko si přichystalo příjemné zpestření pro kolemjdoucí,  malovalo se na obličej a vyráběly ozdobné kolíčky, vzkazníčky. Více foto z dílniček zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Stres a jeho zvládání – další přednáška z cyklu duševní odolnost, ve které se návštěvnice mateřského centra dozvěděly důsledky dlouhodobého stresu, co znamenají a jaké jsou negativní fyzické a psychické vlivy, adaptační syndrom, naučily se strategií zvládání stresu a zvýšení odolnosti a podpůrné prostředky, které pomáhají negativní vlivy stresu efektivně odstranit.

Přednáška na téma zdraví – v mateřském centru Jablíčko jsme se dozvěděli, co to je BMI, BMR, jaké tuky jsou dobré, které ne a pár receptů na zdravé a dobré svačinky. Pak jsme si změřili tep, tlak,váhu, tuky, svaly, BMI a BMR, probrali naměřené výsledky a možnosti zlepšení.  To vše nad zdravou svačinkou a dobrým čajem. Více foto zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

 Pečení vánočních perníčků – již pátý ročník tradiční akce konané  MC Jablíčkem. Zatím co si děti hrály, rodiče, prarodiče i větší děti pekli a zdobili vánoční perníčky, perníkové adventní věnce, vánoční koule. Pro velký zájem letos akce probíhala od pátečního odpoledne do sobotního poledne. Více foto z pečení zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Jóga pro děti – tentokrát lektorka kurzu připravila cvičení pro všechny a tak si protáhly tělo i maminky a babičky.

PROSINEC

Výtvarné vánoční dílny pro širokou veřejnost pořádané na první adventní neděli neziskovými organizacemi v Eurocentru. MC Jablíčko mělo připravené sádrové odlitky s vánoční tématikou, které si návštěvníci vybarvovali a zdobili, praktické vzkazníky s motivem sněhuláků a vánočních stromků. Více foto z dílniček zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Dětská psycholožka v Jablíčku – také první prosincové pondělí navštívila MC Jablíčko dětská psycholožka Mgr. Marcela Poláková a maminky se s ní radily o větších či menších problémech s dětmi, se kterými si už sami nevěděli rady.

Vánoční focení u stromečku – tradiční akce, kdy se děti i celé rodiny fotí u stromečku s dalšími vánočními dekoracemi. Fotografie je pak pěknou vzpomínkou či osobním dárkem, lze využít na potisk trička, hrníčku a nebo výrobu kalendáře. Více fotek zde.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Jablíčko – centrum pro rodinu, z.s.

Školní zralost – aneb co by mělo dítě umět, než půjde do školy. Přednášela a na četné dotazy odpovídala PhDr. Daniela Korunková, dlouholetá zaměstnankyně pedagogicko-psychologické poradny a speciální pedagog Mgr. Radka Cinibulková. Probíralo se hlavně téma odkladů školní docházky, v kterých případech je vhodné o ně žádat a kdy je to spíše v neprospěch

dítěte.Mikulášská besídka – jako každý rok, i letos MC Jablíčko pro vás připravilo Mikulášskou besídku s bohatým programem. Děti si zatancovali, podívali se na vystoupení malých čertíků, zazpívali si koledy a nechybělo ani loutkové divadlo “ O pejskovi a kočičce“. Nakonec si zavolali Mikuláše, anděla i čerta. Mikuláš četl z knihy hříchů provinění dětí, ale vždy tam našel i něco pozitivního. A tak si čert nakonec odnesl nej nednoho zlobivce;-). Pro velký zájem byla akce v neděli hned 2x, poprvé od 14 hod a po druhé od 16 hod. Více foto z akce v galerii.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Silvestr v mateřském centru – tak jako každý rok, i letos jsme oslavili Silvestr v mateřském centru Jablíčko. Bylo nás skoro 30, děti od 5.měsíců do 12.let a dospělí. Rozdělili jsme se na 2 družstva a dávali si navzájem úkoly, zpívali jsme, hráli pohádku, udělali si i módní přehlídku a v 8 hodin (tedy naší půlnoci, díky přeřízeným hodinám, o kterých ovšem děti nevěděli) jsme oslavili Nový rok a udělali si i malý ohňostroj:-). Více foto zde. Jak to u nás vypadalo, se můžete také podívat ve videu.

Jablíčko - centrum pro rodinu, z.s.

Fotogalerii z různých přednášek najdete zde.

Share Social