Program na duben 2016

  • 0 comments
JABLÍČKO – CENTRUM PRO RODINU, z.s.

1. 4. /pátek/ – 11. 4. /pondělí/                                            

PUTOVNÍ FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA

Výstava dokumentuje přirozené dětské potřeby batolecího věku a nabídku vhodného nasycení vývojových potřeb. Chce nabídnout zkušenosti převážně venkovních aktivit, užití různých pomůcek a hracích prvků. Zamýšlí se i nad městským prostředím, které v současnosti je velmi nepřátelské přirozeným potřebám batolat a chce společně hledat cesty alespoň k drobným oázám, které jsou přátelské k dětem.


 

5. 4. /úterý/ od 17.00 hod v rámci projektu „Máma – Žena všech krás“

ATRAKTIVNÍ ŽENA *

Workshop a přednáška na téma, proč některé ženy jsou tak působivé. Mnohdy ani nezáleží na tom, jak vypadají, ale vyzařuje z nich něco, co fascinuje. Jsou to ženy, které stojí vzpřímeně a hledí vpřed. Dovedou si poradit s mnoha problémy a jen tak něco je neskolí. A co je na nich tak zvláštního? Věří si. Zkuste to také.


 

7. 4. /čtvrtek/ od 10.00 hod

SEBEVĚDOMÍ

Sebevědomí je pro nás a náš život opravdu důležité. Co to vlastně je? Je to vědomí vlastní hodnoty, kvalit a schopností. Je to přijetí sebe sama se všemi klady i zápory. Sebevědomí je základem spokojenosti a úspěchu v životě. Přednáší Mgr. Lucie Šmahelová.


 

8. 4. /pátek/ od 17.00 hod

KLUB ZDRAVÍ – STÁLE V POHYBU

Také se vám často z mnoha důvodů nechce sportovat? Přijďte se s námi naladit pohybové aktivity, které s přicházejícím jarem pomohou vašemu tělu i duši. Sportovci (i ti rekreační) by měli vědět, co jíst před výkonem. To si nejen řekneme, ale i ochutnáme.


 

10.4. /neděle/ od 15.00 hod, místo konání – Mšeno, u prutu

ZÁVOD KOČÁRKŮ

Kategorie závodu: běh maminek s kočárky, běh tatínků s kočárky, závod nosících maminek a další. Čekají vás zajímavé ceny pro vítěze a bohatý doprovodný program – ukázková lekce tance maminek s dětmi v šátku, vystoupení dětských mažoretek, malování na obličej, dětské dílničky, stánek šátkománie. Přijďte se pobavit.


 

11. 4. /pondělí/ 10.00 hod

BESEDA NA TÉMA „VÍME, S ČÍM SI HRAJEME?“

„Dětství trávené převážně v interiéru je sice dnes normální, ale rozhodně ne přirozené.“ říká přednášející PaedDr. Lenka Hřibová, která nám nabídne možnosti, jak v dnešní době dopřát dětem (i sobě) kontakt se živým, rostoucím a kvetoucím světem přírody kolem.


 

12. 4. /úterý/ od 17.00 hod v rámci projektu „Máma – Žena všech krás“

TANCEM KE KRÁSE A ZDRAVÍ *

Tanec je obecně skvělým sportem, který zároveň prospívá postavě. A orientální tanec má i své další přednosti. Kromě hudby připomínající exotické dovolené, také napomáhá uvolnění svalů a kloubů, které nepřetěžuje. Zpevňuje ochablé pánevní dno, které ženy po porodech často mívají. A navíc se hodí pro každou věkovou kategorii i pro těhotné. Taneční workshop povede paní Olina Jarabicová ze studia Tasmína.


 

14. 4. /čtvrtek/ od 10.00 hod

DĚTI A DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Beseda o domácích mazlíčcích. Jaké je vhodné pro vaše dítě, jak se o ně starat, čím je živit a spoustu dalších informací o zvířatech od dlouholeté zaměstnankyně zverimexu Pavlíny Kadrmasové. Součástí besedy bude i ukázka morčete, želvy, dumbo potkana a afrických šneků.


 

19. 4. /úterý/ od 17.00 hod v rámci projektu „Máma – Žena všech krás“

ZDRAVÁ PLEŤ JE VŽDY KRÁSNÁ *

Kterých věcí se máme vyvarovat, jak si pomoci v nouzi, jaké přípravky jsou pro nás vhodné a jak rozpoznat akné od alergické reakce uslyšíte na workshopu o péči o pleť, který vede kosmetička Gabriela Kuková. Dozvíte se také, jak se správně roztírají krémy, proč je to tak podstatné, jak moc je důležitá kosmetická masáž, jak často používat peeling a vůbec v čem spočívá péče o pleť. Zkrátka vše, co nás ženy zajímá.


 

21.4. /čtvrtek/ od 10.00 hod

SEMINÁŘ O FINANCÍCH

povede ředitel Poradny při finanční tísni, o.p.s. Mgr. Ing. David Šmejkal, který má 15 let praxe se spotřebitelským finančním poradenstvím.

Povídání bude o finančních službách z pohledu klientů – spotřebitelů. Budeme hledat „dobrý“ úvěr, prozkoumáme dobré i špatné příklady z aktuální praxe, peníze (money management, family budgeting – rodinné rozpočtování). Prostor bude i na případné dotazy.


 

22. 4. /pátek/ od 17.00 hod

SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY OSOBNOSTI

Je důležité umět od všeho trošku, nebo v něčem vynikat? Téma je rozsáhlé a každý máme své priority jinde, ale společenské nastavení nás přeci jen někam směřuje. Co pro sebe a své děti může každý z nás udělat sám? Těšíme se na bohatou diskusi s vámi.


 

22. 4. /pátek/ – 24. 4. /něděle/

PŘEDČARODĚJNICKÝ POBYT S JABLÍČKEM *

Rodinný víkend plný zábavy, pohybu a tvoření na chalupě v přírodě. Čeká vás celodenní program, večerní pálení ohně i čarodějnická stezka odvahy. Více na webu, na akci se hlaste předem.


 

25. 4. /pondělí/ od 14.00 hod

KURZ NOŠENÍ DĚTÍ V ŠÁTKU *

Přijďte se dozvědět více o tom, proč je nošení pro děti prospěšné a naučit se základní úvaz na břicho. Určeno pro těhotné ženy a maminky malých miminek. Kurz vede laktační poradkyně Iva Klímová.


 

26. 4. /úterý/ od 17.00 hod v rámci projektu „Máma – Žena všech krás“

VLASY – KORUNA KRÁSNÉ ŽENY *

Vlasy jsou korunou každé ženy, a tak je důležité o ně s láskou pečovat. A aby koruna byla nejen lesklá a zdravá, ale také vám přidávala šmrnc, potřebuje mít i dobrý střih a barvu, která se k vám dle typologie hodí. S tím, jak správně o vlasy pečovat, jak je upravovat, či jak správně zvolit délku a střih, nás seznámí profesionální kadeřnice.


 

Jedná se pouze o jednorázové akce. 

 * na akce označené hvězdičkou je nutné se hlásit předem.

Share Social