Přednáška – Facebook a soukromí

  • 0 comments
Jablíčko, centrum pro rodinu

Ve čtvrtek 19. 5. proběhla v Jablíčku velmi zajímavá přednáška Lenky Pilekové o Facebooku a jiných médiích, ke kterým se připojujeme a bezpečnosti na nich. Dozvěděli jsme se například, že většina aplikací nás sleduje a pokud je využíváme, dáváme jim k tomu sami souhlas. A tak za to, že nám sdělí, kdo se na náš profil dívá nejčastěji, si mohou sáhnout do veškerých našich údajů. Včetně těch neveřejných. Včetně kontaktů našich přátel. Vědí pak o nás, kdo jsme, kde jsme, co děláme a jak se cítíme. Mohou našim jménem rozesílat našim přátelům zprávy. Mohou komunikovat našim jménem. I k tomu jim dáváme souhlas, pokud odklikneme políčko „souhlasím s všeobecnými podmínkami“.

Pokud je to pouze v rámci reklamy s cílem prodat své zboží či služby, je to ještě malé zlo. Ale existují ještě hackeři. Ti získávají data s účelem nám poškodit. Finančně, majetkově či osobně. Díky nim již dost lidí přišlo o svá finanční konta, přátele, práci či pověst.

Z přednášky jsme si odnesli také pár užitečných rad: Pokud uvidíme lákavou nabídku, aplikaci, šokující článek – NESTAHOVAT, NEOTVÍRAT, NEKLIKAT. A pokud chceme na cokoliv klinout, hlavou by nám měla proběhnout myšlenka: OPRAVDU CHCI, ABY POSKYTOVANÉ INFORMACE O MĚ VĚDĚL KDOKOLIV?

Tuto přednášku se chystáme opakovat na podzim letošního roku a tímto vás na ni zveme. Dostanete informace, které vám pomůžou se chránit. Protože neznalost nás neomlouvá…

 

Zajímá či zábavná videa k tomuto tématu můžete najít zde:

http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/experiment-se-socialnimi-sitemi

www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/the-onion-facebook-mama

www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/zvedni-oci

http://objevit.cz/navod-ochrante-si-sve-soukromi-na-facebooku-t157771

 

Share Social