Přednáška – Dynamika menstruačního cyklu

  • 0 comments
Jablíčko,centrum pro rodinu

Dnes 14.6.2016 se v Jablíčku konala přednáška psycholožky Lucie Šmahelové. A co nám přednáška přinesla? Odpovědi na otázky, proč a především jak se nálady žen mění v průběhu měsíce. Mluvili jsme o tom jak funguje ženské tělo, co se s ním ve všech čtyřech fázích cyklu děje a hlavně, jak tyto fáze správně využít k našemu fungování ve světě pracovním i vztahovém či sexuálním.
Teď již víme, že v premenstruační fázi je žena sice konfliktní, přecitlivělá a přehnaně kritická, ale na druhou stranu zase kreativní a pokud jí muž zahrne láskou, může se dočkat divokého sexu, plného vášně.


V menstruační fázi je žena moudrá, měla by promýšlet projekty a zpracovávat vize, které ji napadly v premenstruačním období. Měla by hodně odpočívat. Sex je v tuto dobu spíše duchovní.


Po té přichází fáze dynamická. Fáze, při které jsme racionální a plné energie, stihneme plno úkolů. Naše myšlení se v tomto období nejvíce podobá tomu mužskému. Sex máme nejraději rychlý. Potřebujeme totiž stihnout spousty dalších činností.


A poslední fází je ovulace. Žena je ráda mezi lidmi, je mateřská, láskyplná a pečující. Libido má v tuto chvíli vysoké a zapalují se jí lýtka. V tuto dobu je také nejromantičtější, nejmazlivější.


Pro ty posluchačky, které chtěly více informací, doporučila psycholožka stránky www.cyklickazena.cz, kde lze zakoupit i cyklický magnet pro muže či ženy.


Více fotek z přednášky najdete zde.

Share Social