Náš tým

Jablíčko – centrum pro rodinu, je nestátní nezisková organizace, vedená jako zapsaný spolek. V Jablonci nad Nisou působí od roku 2006. Od roku 2007 sídlí ve Spolkovém domě.

Jsme banda lidí (převážně žen :) ), kteří dělají svou práci rádi. Naší největší odměnou jsou spokojené tváře dětí a maminek, které k nám chodí. Rádi spolupracujeme s maminkami, se kterými SPOLEČNĚ VYTVÁŘÍME RODINNÉ ZÁZEMÍ NAŠEHO CENTRA.

martina

Martina Zemanová

předsedkyně

info@centrumjablicko.cz
tel. 773 270 271

Lenka Pileková

místopředsedkyně,
webmaster, facebook

l.pilekova@centrumjablicko.cz

Katka Mouchová

místopředsedkyně,
lektorka

Katerina.Mouchova@seznam.cz
tel. 605 733 540

Jablíčko,centrum pro rodinu

Lucie Grusová

koordinátorka,
lektorka kroužků

tel. 728 060 890

velke_jablko

Kamila Lubasová

účetní

kamila.lubasova@volny.cz
tel. 724 073 669

Pavlína Kadrmasová

facebook,
Klub dvojčat, Klub Pavoučci,
lektorka

lenka ackermannová

Lenka Ackermannová

lektorka,
krajská koordinátorka Sítě pro rodinu

lenka.ackermannova@sitprorodinu.cz
tel. 733 508 417

Věrka Pospíšilová

dobrovolnice,
hlídání dětí,
pomoc při akcích

verra.p@seznam.cz
tel. 778 011 311

Naše cíle:

Vytvoření příjemného a inspirativního prostředí

Nabízíme rodičům možnost navázat kontakt s jinými rodiči, nalézt prostor pro svou realizaci, předávání zkušeností a pro vzájemnou pomoc. Poskytujeme místo pro setkávání rodičů a rodičů s dětmi.

Zprostředkování poradenských služeb

Řešení sociálních otázek jako je pomoc matkám na mateřské a rodičovské dovolené, nastávajícím matkám,  sociální poradenství, vzdělávání. Poskytnutí komplexní nabídky pro celou rodinu

Zprostředkování vzdělávacích i zábavných programů

Učíme rodiny společně a smysluplně využívat volný čas. Pomáháme rodičům rozvíjet se a získávat odborné poznatky o výchově a psychologii rodinného života, ekologii, zdravém životním stylu a v oblasti finanční gramotnosti.

Posilování rodinných vztahů

Aktivizujeme rodiny a učíme je společně a smysluplně využívat volný čas. Pomáháme se začleňováním do společnosti dětem a rodinám s hendikepem, z národnostních a sociálních menšin, a vytvářím prostor pro vzájemnou pomoc.

Rozvoj komunitní spolupráce

Pořádáme akce pro veřejnost, snažíme se navozovat vědomí soudržnosti mezi obyvateli města, a tím přispívat k rozvoji komunity. Spolupracujeme s dalšími neziskovými a humanitárními organizacemi. Podporujeme mezigenerační pospolitost a návrat k tradicím.