Jak znovuobjevit vrozené schopnosti

  • 0 comments

Vše, co si myslíme o tom, co víme a o našich omezeních, není ve skutečnosti tak, jak si myslíme. Je to pouze iluze, kterou si člověk ve své hlavě utváří k obrazu svému. Proč děti dokáží být smutné a během chvilky veselé? Protože se nezaobírají tím, proč se cítí špatně, nezahlcují se špatnými myšlenkami. Dospělý člověk nad vším přemýšlí do hloubky, dokáže sám sebe dostat až do depresí pouze vlastními myšlenkami. Kdybychom špatné myšlenky nechali být a šli dál, bylo by nám lépe. Naše nálady jsou přirozené, okolní svět na ně nemá vliv, jsou pouze v naší hlavě.
Proč jsou děti odolnější než dospělí? Protože děti se nevzdávají. Když se učí chodit, tak je jim jedno, kolikrát spadnou a jak dlouho jim to bude trvat, nevzdávají se dokud se to nenaučí. Odolnost je vrozená, ale my ji postupem času ztrácíme. Strach z neúspěchu není vrozený, vytváříme si ho vlastními myšlenkami.
Všichni mají rádi malé děti pro jejich přirozenost, nepřetvařují se, nenosí žádnou masku. Lidé nemají rádi přetvářku, chovejme se přirozeně a každý si najde lidi, se kterými si bude rozumět.
Na závěr jsme se dozvěděli, že intuice a neutuchající inspirace se nerodí v momentě, kdy nás o to někdo požádá v práci či na poradě, ale ve chvíli, kdy nic neřešíme a na nic nemyslíme.

,, Jediné, co vnímáme, jsou naše vlastní vjemy“ George Berkeley

 

 

Share Social