DEN OFFLINE – výlet na rozhlednu Proseč

  • 0 comments

DEN OFFLINE byl jen pro odvážlivce :-). Byla zima, sem tam pršelo. I tak ale vyšla s Jablíčkem usměvavá parta lidí, užít si den rodiny bez mobilů :). Koukli jsme do kraje a využili připraveného občerstvení. Na rozhlednu Proseč za námi přijel Mgr. Pavel Svoboda, který si mobilní telefony převzal a vylosoval 3 výherce, kteří obdrželi víkendovou rodinnou jízdenku od města Jablonce nad Nisou. Na další fotky se můžete podívat zde.

 

Jablíčko se tímto výletem zapojilo do prvního ročníku kampaně „RODINA OFFLINE“ mateřských center Libereckého kraje.


 

Tisková zpráva z 26. 4. 2016 ke kampani „RODINA OFFLINE“

Rodiny z mateřských center se na jeden den „odpojují“

Mateřská centra z Libereckého kraje přišla s novou kampaní RODINA OFFLINE, která si klade za cíl upozornit na „nešvar“ moderní doby – internet a mobilní telefony, u kterých čím dál více rodičů tráví víc času, než se svými dětmi.

„Kampaní chceme povzbudit rodiče z mateřských center, aby na jeden den odložili své mobilní telefony, nesedali si k počítačům a místo toho, aby strávili s dětmi čas, kdy budou s nimi tělem i duchem“, vysvětluje záměr kampaně krajská koordinátorka Sítě mateřských center v Libereckém a Ústeckém kraji Lenka Ackermannová.

Čtrnáct center napříč Libereckým krajem se rozhodlo jít ostatním příkladem. V nejbližším termínu mezinárodního dne rodiny (15. 5.) uspořádají v místě svého působení jednu akci, kde s účastníky zažijí různorodé aktivity od rodinných výletů po společný úklid svého okolí. Pro všechny bude platit pravidlo- jeden den s rodinou bez připojení.

Letošní ročník je zcela první, kdy liberecká centra kampaň odstartují pod záštitou města Liberce a náměstka primátora Mgr. Jana Korytáře, který kampaň zařadil do projektu Zdravé město.

 

Share Social